Sprzęt instalowany w kuchni ma być przede wszystkim praktyczny i estetyczny. Połączenie tych dwóch czynników sprawi, że urządzenie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Zdarza się, że podczas pracy w kuchni powstaje nieprzyjemny zapach. Najczęściej wynika on z przypalenia potrawy, co jest skutkiem intensywności prac wykonywanych jednocześnie. Czasami trudno upilnować wszystkiego na raz, zwłaszcza gdy w otwartej kuchni rozmawiamy w tym samym momencie z gośćmi. Szkoda, aby woń niektórych zapachów towarzyszyła nam przez resztę wieczoru. Z pewnością odbije się to na naszym komforcie w szczególności, gdy w powietrzu będzie krążył intensywny swąd. W takich sytuacjach bezapelacyjnie pomoże wydajny okap.

Pozbądź się przykrych zapachów

Przygotowanie posiłków dla domowników lub gości to zwykle czas intensywnej pracy. Podczas jej trwania pojawiają się zapachy, które pobudzają kubki smakowe, ale są też takie, które potrafią być drażniące. Warto więc zatroszczyć się o to, aby wszystkie smaki i aromaty zamknąć w potrawach, pozostawiając powietrze czystym. Pomoże w tym okap teleskopowy, który sprawdzi się w każdej kuchni. Jego kompaktowość pozwala instalację nawet w wąskich przestrzeniach. Dzięki teleskopom można powiększyć powierzchnie chłonącą zapachy o 100%. Sprawia to, że jego praca jest bardziej efektywna, co przekłada się na szybkość usuwania krążących w powietrzu aromatów. Zwykle okap może odprowadzać opary do komina lub w działać trybie recyrkulacji. Oznacza to, że sprzęt pracuje jako pochłaniacz. Różnego rodzaju okapy teleskopowe w wielu wariantach i kolorach znaleźć można np. na https://www.kernau.com/kategoria/gotowanie/okapy-kuchenne/okapy-teleskopowe.html.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim istotne jest czy urządzenie połączymy z kominem, czy będzie służyło jako pochłaniacz. Jeden i drugi wariant wymaga odpowiedniej konserwacji, gdyż gromadzi się w nim tłuszcz i inne zanieczyszczenia osiadające na filtrach aluminiowych. Dobrze, gdy uzupełnieniem każdego okapu jest dodatkowy filtr węglowy, który podnosi wydajność, usuwa zapachy i jest prosty w wymianie. Wspomniana już wielkość powinna być dostosowana do przestrzeni, którą dysponujemy. Znajdziemy wersje kompaktowe o szerokości 50 cm, ale także do bardziej wymagających zadań warianty 90 cm. Dla poprawy widoczności zainstalowano energooszczędne żarówki LED, które doświetlą przestrzeń nad płytą grzewczą. Istotna z punktu widzenia efektywności będzie moc okapu. Silniki o zróżnicowanej sile pozwalają na znalezienie wariantu odpowiedniego do naszej kuchni. Sterowanie jest zwykle bardzo proste dzięki przełącznikom kołyskowym. W łatwy sposób zarządzamy światłem, a także intensywnością pracy urządzenia. Na koniec pozostaje sprawa wyglądu, która również jest kwestią indywidualną. Dostępne dzisiaj warianty dają przynajmniej kilka możliwości. Dla przykładu okap teleskopowy biały 60 cm, który sprawdzi się w mniejszych kuchniach, można znaleźć na https://www.kernau.com/produkt/kth-10-261-1-w.html.

Czas na wybór

Poszukiwanie okapu do kuchni zacząć można w dwojaki sposób. Na początku sprawdzamy dostępne rozwiązania, porównujemy parametry i wygląd lub sięgamy po warianty, które dotychczas się sprawdzały. W obu przypadkach znajdziemy wiele ciekawych, praktycznych i stylowych modeli. Uzupełnienie wyposażenia o sprawny i przyjemny dla oka pochłaniacz przełoży się na jakość pracy i ogólną estetykę. Warto więc pomyśleć o okapach teleskopowych, które sprawdzą się zarówno w małych kuchniach, jak i w większych przestrzeniach przy zachowaniu wysokiej wydajności. Dzięki temu pozbędziemy się różnych zapachów, a nasze powietrze będzie po prostu czyste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj