Czy moda na garnki emaliowane już przeminęła? Dlaczego wciąż warto z nich korzystać?

Trwałość i bezpieczeństwo

Wraz z powstawaniem nowych trendów oraz płyt grzewczych, na rynku pojawiło się kilka różnych rodzajów garnków. Emaliowane garnki zwykle kojarzą się z przeszłością. Kiedyś były w każdym domu i służyły znacznie dłużej niż powinny. Dziś mamy wybór, jednak warto pamiętać, że moda powraca, a trwałość i bezpieczeństwo w przypadku tego typu garnków są bezsprzeczne. Niejednokrotnie używane przez nasze babcie na starych piecach zawsze były niezawodne, a babcine potrawy smakowały wyśmienicie.

Emalia nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które podczas gotowania, czy przechowywania dań mogłyby się dostać do potraw. Nie wpływa tym samym na ich smak, zapach, ani walory zdrowotne. Gładka powierzchnia daje się łatwo czyścić, bez konieczności szorowania, a przy tym nie sprzyja zagnieżdżaniu się i rozwojowi szkodliwych dla zdrowia bakterii.

Do tych garnków nie wymaga się zakupu specjalnych narzędzi. Zaleca się używać drewniane oraz sylikonowe, jednak jeśli zdarzy Ci się zjeść jajecznicę bezpośrednio z rondelka widelcem, nie będzie to miało takich konsekwencji jak np. w przypadku powierzchni teflonowej.

Szukasz solidnych garnków, również do stosowania na płycie indukcyjnej? Sprawdź ofertę na: https://naczynia.olkusz.pl.

Praktyczne i atrakcyjne

Garnki emaliowane bardzo szybko się nagrzewają i długo utrzymują temperaturę. Ma to wpływ na czas przygotowywania potraw, a co za tym idzie, również oszczędności. Gotowe dania możesz postawić na stole i nie wystygną zbyt szybko. Dlatego warto zadbać o to, by wybrane garnki były atrakcyjne pod względem estetycznym i ładnie komponowały się z resztą zastawy nawet podczas rodzinnego święta. Ładne malowania mogą stanowić dodatkową dekorację Twojego stołu. Możesz stworzyć w swojej kuchni pełną i spójną kolekcję garnków, garnuszków, rondelków przeróżnej wielkości. Przepiękne zestawy znajdziesz tutaj: https://naczynia.olkusz.pl/komplety-garnkow-emaliowane. Są tam zarówno komplety o nowoczesnym designie, jak i retro.

Zaopatrz swoją kuchnię w garnki emaliowane i gotuj dla swoich bliskich zdrowo. Niech Twoje potrawy kojarzą im się tak dobrze, jak Ty wspominasz obiady u babci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj