Kawiarka to włoski wynalazek do parzenia kawy, który jest świetną alternatywą dla ekspresu do kawy. Jakie są zalety parzenia kawy w kawiarce? Po pierwsze jest to szybkie i proste, kawiarka jest też dużo tańsza, niż ekspres. Warto jednak pamiętać, że zarówno w przypadku ekspresów, jak i kawiarek, cena zależna jest od szeregu czynników. Dlatego można znaleźć kawiarki droższe, niż prosty model ekspresu do kawy. Ilość przygotowanego w kawiarce napoju zależy oczywiście od jej pojemności. Zazwyczaj możesz wybierać pomiędzy kawiarką na ok. 2 filiżanka kawy, a taką, która pozwala zaparzyć 4 filiżanki. Kawa z kawiarki jest bardzo mocna i esencjonalna, dlatego dodaje się do niej wody.

Kawiarka – sposób na codzienną pyszną kawę

Jeśli chcesz, by Twoja kawa miała pełnią smaku oraz aromatu, najlepiej zrezygnuj z kupowania taniej kawy mielonej. Lepiej zaopatrzyć się w młynek do kawy i kupować tę ziarnistą. To jasne, że możesz zmielić od razu większą ilość kawy, jednak bariści polecają mielenie kawy tuż przed zaparzeniem. To jasne, że nie każdy ma na to czas i nie każdy chce bawić się w baristę we własnym domu, więc oczywiście nie będzie tragedii, jeśli postanowisz wykorzystywać swoją dotychczas ulubioną mieloną kawę. Obsługa kawiarki jest prosta – do dolnego zbiorniczka wlewasz wodę, dbając o to, by jej poziom był odpowiedni, tzn nie powinien przekraczać zaworka. Następnie umieszczasz tam sitko z kawą – musi być ona odpowiednio ubita, gdyż dzięki temu proces parzenia przebiegnie prawidłowo. Po dokręceniu górnej części stawiasz kawiarkę na mały ogień i czekasz, aż w górnej komorze zgromadzi się napój.

Kawiarka – klasyczny lub nowoczesny wzór

Kawiarki najczęściej wykonywane są z aluminium, ze stali lub z porcelany. Kawiarki aluminiowe nawiązują swoim kanciastym kształtem do tradycyjnego, włoskiego designu. Dostępne są także bardziej pękate modele, mogą być wyposażone także w dodatkowe zdobienia w różnym stylu. Taka kawiarka będzie nie tylko praktycznym elementem, ale także wspaniałą dekoracją w Twoim wnętrzu. Chcesz kupić kawiarkę do swojego domu? Sprawdź ofertę w sklepie https://teges.pl/kawiarki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj