Regularne picie kawy niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Jednak ciężko jest odstawić napój dodający wielu ludziom energii. Z pomocą przychodzi herbata yerba mate. Zyskała ona ogromną popularność dzięki swoim właściwością pobudzającym, ale również dzięki korzystnym wpływie na organizm człowieka.

Czym jest yerba mate i jak ją pić?

Produkowana jest ona z ostrokrzewu paragwajskiego, zawierającego w swoich liściach wiele ważnych składników odżywczych. Wysuszone i zmielone liście oraz patyczki zalewa się wodą o temperaturze 80° C. Od ilości suszu zależy moc naparu oraz jej smak. Yerbę pije się z naczynia nazywanego „matero” rurką z filtrem nazywaną „bombilla”.

Moc witamin

Przewagą yerba maty nad kawą jest zawartość całej gamy witamin oraz antyoksydantów. Wśród cennych składników odżywczych znajdują się witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7 i B9) oraz witaminy C i E. Dodatkowo zawiera cenne mikroelementy, takie jak magnez, żelazo, krzem, cynk, potas i fosfor. Bez nich organizm nie jest w stanie funkcjonować. Zawarte naparach przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia się organizmu, niszcząc wolne rodniki.

Poprawa pracy umysłu

Herbata pozytywnie wpływa na umysł. Dzięki wysokiej zawartości magnezu oraz witamin grupy B poprawia koncentrację i dodaje energii. Jej działanie jest o wiele lepsze od kawy. Pracę umysłową jeszcze bardziej usprawnia dodanie guarany do yerby.

Wzmacnianie włosów, skóry i paznokci

Ta właściwość z pewnością spodobają się kobietom. Picie yerba maty pobudza porost włosów, wygładza cerę oraz wzmacnia paznokcie. Wszystko to możliwe jest dzięki zawartym w naparze witaminom z B, C i E oraz krzemie i cynku. Regularne picie herbaty może więc korzystnie wpłynąć na urodę.

Popularność wśród sportowców

Coraz więcej sportowców pije napary z ostrokrzewu paragwajskiego. Zawarta w nim mateina korzystnie wpływa na wytrzymałość podczas wysiłku. Jest ona stopniowo uwalniana do organizmu i nie powoduje rozdrażnienia, taj jak dzieje się to po wypiciu mocnej kawy. Picie yerby przed treningiem sprawia, że jest on bardziej efektywny, pozwala utrzymać pełną koncentrację na zadaniach treningowych oraz oczywiście zapewnia odpowiednią ilość energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj