Jaki powinien być idealny ekspres do kawy? Przede wszystkim funkcjonalny i intuicyjny zarazem. Brzmi jak coś trudnego do osiągnięcia? Podczas wyboru urządzenia warto przyjrzeć się konkretnym parametrom, by cieszyć się doskonałą kawą, bez zbędnej goryczki. Sprawdź na co należy zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy!

Wysoka funkcjonalność

Gdy wybieramy ekspres do kawy, jednym z bardziej istotnych parametrów technicznych jest ciśnienie. Dlaczego jest to takie ważne? To właśnie ten parametr odpowiada za to, z jaką mocą parzona jest kawa i ile cennych substancji uda się wydobyć z jej smaku i aromatu. Na rynku możemy znaleźć urządzenia pracujące pod ciśnieniem np. 9 barów, jednak nie jest to górna granica. Dla przykładu, ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® oferują pracę pod ciśnieniem do 15 barów. Systemy wysokiego ciśnienia pozwalają na przyrządzenie znakomitej kawy, pokrytej gęstą cremą – ich wybór to krok w stronę wydobycia z kawy wszystkiego, co najlepsze.

Kolejną istotną kwestią, szczególnie dla osób, które nie chcą ograniczać się do picia jedynie mocnego espresso czy delikatnego cappuccino, jest możliwość przygotowania wielu rodzajów kaw. Taką możliwość zapewni nam ekspres na kapsułki. Dlaczego? Wybór kapsułek jest ogromny, a dodatkowo nie ma konieczności samodzielnego odmierzania proporcji napoju. Kawa z kapsułek zawsze smakuje tak samo, czyli idealnie. Można wybierać spośród kilkudziesięciu rodzajów napojów – od espresso, lungo, americano, poprzez szeroką gamę kaw mlecznych, na gorącej czekoladzie lub kawie mrożonej kończąc.

Profesjonalny ekspres do kawy posiada również sygnalizację odkamieniania, która informuje, że należy odkamienić urządzenie – nie będzie więc trzeba o tym pamiętać. Kupując urządzenie, warto kierować się również wielkością zbiornika na wodę. Jeżeli posiadamy kilku wielbicieli kawy w domu, warto zdecydować się na ekspres z większym zbiornikiem.

Innowacyjne rozwiązania

Prowadząc szybkie tempo życia, nie mamy codziennie czasu na długotrwałe rytuały przygotowania kawy. Z tego względu warto wybrać ekspres, który przyrządzi nam pyszną kawę w zaledwie kilkadziesiąt sekund. Innym parametrem ułatwiającym codzienne przygotowywanie ulubionego napoju jest możliwość zdalnego sterowania ekspresem. Wyobraź sobie, że budzisz się o poranku, włączasz aplikację i po chwili wita cię piękny aromat kawy, dzięki któremu z przyjemnością wstajesz z łóżka. Jest to możliwe, dzięki połączeniu ekspresu ze smartfonem za pomocą technologii Bluetooth. Takie innowacyjne rozwiązanie oferuje między innymi ekspres NESCAFÉ® Dolce Gusto® z dedykowaną aplikacją.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Ekspresy wyposażone w funkcję Eco posiadają tryb zasilania, który automatycznie wyłączy urządzenie po kilku minutach bezczynności. Zdecydowanie warto postawić na takie rozwiązanie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zużycia energii!

Niecodzienny design

Kupując ekspres w dzisiejszych czasach, nie musimy iść na kompromis i decydować, czy nasze urządzenie ma być funkcjonalne czy designerskie. Te dwie cechy łączą w sobie między innymi kompaktowe nowoczesne ekspresy na kapsułki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj