Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że złoto jest jadalne. Szczytem luksusu jest dziś zatem jedzenie posiłków wykonanych ze złota, starannie i odpowiednio przygotowanych. Mają nie tylko smakować, ale przede wszystkim wyglądać. Dodawanie złota do potraw było popularne już w starożytności. Nasi przodkowie odkryli jego dobroczynne właściwości, a pisał o tym sam Arystoteles.

Jadalne złoto w potrawach

Dania z dodatkiem złota są jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia. Większość krajów dopuściła do sprzedaży produkty z dodatkiem tego pierwiastka. Napoje i potrawy ze złotem cieszyły się popularnością już od wielu wieków. Jadalne złoto kojarzy się z luksusem i bogactwem i słusznie. Dlatego właśnie produkty z jego dodatkiem są droższe, bez względu czy zamówiliśmy koktajl, deser czy wytworne danie.

Złoto jadalne – jak spożywać?

Najczęściej jest sprzedawane w paczuszkach, które zawierają płatki złota o wymiarach 8×8 cm. Cienkie płatki złota są wytwarzane w długotrwałym i wieloetapowym procesie kucia. Płatki złota są przeważnie naelektryzowane, dlatego bez problemu przyczepiają się do wybranych potraw. Najczęściej do przyozdabiania potraw tym pierwiastkiem używa się masła lub jadalnego olejku.

Złoto jest również sprzedawane w proszku. To nic innego jak zmielone i postrzępione płatki 23 karatowego złota. Płatki złota nie mają smaku ani zapachu, więc mogą być stosowane do różnych potraw. Zarówno słodkich deserów, jak również słono-ostrych dań obiadowych. W przypadku jedzenia złota, smak ma najmniejsze znaczenie.

Jadalne złoto – czy warto?

Można sobie zadać pytanie, po co wydawać pieniądze na spożywanie produktu, który jest bez smaku. Jednak przyjemność spożywania tego pierwiastku płynie z czegoś zupełnie innego. Chodzi tu głównie o możliwość skosztowania luksusu samego w sobie.

Jadalne złoto jest najchętniej stosowane w cukiernictwie, ponieważ można przyozdabiać nim wyroby i wypieki. Taka potrawa będzie nie tylko smaczna, (kto nie lubi pysznych ciast czy pierników), ale będzie estetyczna dla oka. W Dubaju babeczki pokryte 23 karatowym złotem mogą kosztować nawet 1000 dolarów!

Na szczęście, aby skosztować złota nie musimy wyjeżdżać do dalekich krajów. Jest coraz bardziej dostępne w rodzimym cukiernictwie i można je kupić w wybranych sklepach internetowych. Jego głównym zastosowaniem jest nadanie prestiżu i klasy codziennym potrawom. Można dzięki temu począć się wyjątkowo. Kupując proszkowane złoto przez Internet i przyozdabiając smakołyki podane gościom lub rodzinie, możesz wprowadzić wyjątkowy klimat. Wszyscy z pewnością poczują się jak w luksusowej restauracji, w której podobna potrawa kosztuje niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jadalne złoto – wpływ na organizm

Jednak okazuje się, że złoto nie tylko „dobrze wygląda”. Ma również pozytywne działanie na organizm. W najczystszej postaci pomaga na:

  • zaburzenia krążenia,
  • miażdżycę,
  • choroby układu oddechowego,
  • reumatyzm,
  • bóle mięśniowe.

źródło zdjęcia: freepik.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj